Kredyty, Pożyczki, Lokaty

Nasza zdolność kredytowa

Banki znowu pożyczają na potęgę, przestały niezwykle rygorystycznie szacować zdolność kredytową swoich klientów. Wystarczyło, że kilka największych banków szerzej otworzyło kredytowe drzwi, by klienci zaczęli ustawiać się w kolejce po atrakcyjny kredyt. Nie ma się co dziwić, wzrosła nie tylko zdolność kredytowa klientów, ale przede wszystkim możliwy do uzyskania kredyt jest teraz zdecydowanie wyższy.


Dotyczy to jednak jedynie kredytów w polskich złotych, liberalizacja w dostępie do pożyczek bankowych nie objęła kredytów w walutach obcych, w tym w euro i frankach szwajcarskich. W ekstremalnych wypadkach zdolność kredytowa polskich rodzin wzrosła o nawet 100 tysięcy złotych, co – gdy spojrzeć na średnia kwotę kredytu wynosząca w naszych realiach około 550 tysięcy złotych – wydaje się być kwota niebagatelną.


Sprawdź kredyt bez zdolności kredytowej


To oznacza z kolei, że kredyt o jakim marzą dziesiątki Polaków, pozwoli im swobodnie i bez żadnych przeszkód kupić nieruchomość na kredyt i to na sto procent jej wartości. Nawet kredyt w euro są już udzielane na 90 procent wartości nieruchomości, co również jest dobrym prognostykiem dla branży nieruchomości.

Wyszukiwarka