Kredyty, Pożyczki, Lokaty

Wybór dobrego kredytu hipotecznego.

hipoteczny kredyt

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe na wiele lat. Wybierając bank, który udzieli nam takiego kredytu trzeba postępować ostrożnie. Wybierając kredyt hipoteczny trzeba porównać parametry i wybrać taka ofertę, która będzie dla nas opłacalna w tej chwili jak i w późniejszym okresie.


Dla wielu osób najważniejszym czynnikiem jest wysokość comiesięcznej raty. Tymczasem na całkowity koszt kredytu mają wpływ inne składniki o których warto wiedzieć.


Przy kredycie hipotecznym trzeba zwrócić szczególną uwagę na koszt wyceny nieruchomości oraz na opłatę za wcześniejszą spłatę kredytu. Trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do ofert w których jest „zerowa prowizja i darmowa wycena nieruchomości”. Zazwyczaj gdy bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu odbija to sobie na inny opłatach. W rzeczywistości może się okazać że kredyt z prowizją może okazać się o wiele korzystniejszy niż kredyt w banku który takiej prowizji nie pobiera.


Najlepszym wyznacznikiem kredytu jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.


Wybierając kredyt hipoteczny trzeba spojrzeć na oferty całościowo. Ważna jest wysokość raty którą będziesz mógł udźwignąć czas kredytowania oraz całkowite koszty związane z kredytem.


Wybieraj rozważnie.

Wyszukiwarka